O mnie

 

Cześć!  Kim jestem?

Mam na imię Anna. Nietrudno się domyśleć, że interesuję się Austrią, Alpami i Tyrolem.  Obecnie to właśnie w Austrii spędzam większą część roku: pracuję, ale przede wszystkim realizuję swoje pasje i wypoczywam.   Tyrol jest dla mnie idealnym miejscem do wypoczynku i do życia, a ludzie z którymi się tu zetknęłam – źródłem inspiracji i wiedzy.   Dzięki temu fundamentowi tworzę bloga.

 

 

 

A tak bardziej prywatnie…?

Pochodzę z małego górniczego miasta na południu Polski – takiego, gdzie w domach, sklepach i na ulicach mówi się gwarą. Sama też się nią posługuję 🙂  

Lubię lata 90-te, dobre jedzenie i święty spokój.  Kręcą mnie języki obce, najbardziej niemiecki. Serio! 🙂

Lubię sobie pojeździć na nartach. Zaczynałam jako nastolatka, na stokach w Beskidzie Śląskim, kiedy jeszcze jeździło się na nartach prostych jak deski.

Od lat pasjonuję się poznawaniem innych kultur i organizuję wyjazdy “na własną rękę”.  Taki styl podróżowania najbardziej mi odpowiada. Zanim osiadłam w Austrii, bardzo często odwiedzałam Włochy, co czasem znajduje odzwierciedlenie w moich wpisach.

 

 

 

A na poważnie?

Zawodowo przez 14 lat pomagałam instytucjom i organizacjom rozwiązywać różne problemy z pomocą unijnych funduszy. Dorywczo zajmowałam się tłumaczeniami.  Z wykształcenia jestem menedżerem i tłumaczem języka niemieckiego.  Od dwóch lat nie pracuję już na etacie i nie planuję póki co powrotu do biura – freelancing jak najbardziej mi odpowiada 🙂

 

 

Podoba Ci się tematyka, którą poruszam?  Uważasz że nadajemy na tych samych falach?

  • komentuj moje wpisy – chętnie poznam Twoje zdanie!
  • rzuć okiem na to, co pokazuję na Instagramie!
  • dołącz do społeczności na moim Fanpage’u!
  • zajrzyj na mój kanał na YouTube – nie kręcę wprawdzie własnych filmików, ale subskrybuję różne kanały związane z Austrią.

 

Masz pytania?  Napisz do mnie, na pewno odpowiem!

 

 

Anna – Polka w Tyrolu