O blogu

 

Drogi Czytelniku – miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na czytanie mojego bloga.

Mam na imię Anna i jestem miłośniczką Tyrolu, Alp i Austrii, a także dobrego jedzenia i  języka niemieckiego. Bloga założyłam w roku 2015, kiedy przyjechałam do Tyrolu bardziej “na stałe” niż jako turysta. Chciałabym, aby mój blog  był dla Ciebie źródłem inspiracji i wiedzy o Austrii, Tyrolu i alpejskim życiu.  

 

 

 

Co Ci da czytanie tego bloga?

Na moim blogu znajdziesz dawkę konkretnych informacji, dzięki którym będziesz mógł świadomie delektować się pobytem w Austrii, kiedy już tam zawitasz. Czytając bloga dowiesz się, jak  w pełni korzystać z uroków zagranicznego urlopu / wyjazdu biznesowego / emigracji.  Znajdziesz tu następujące główne kategorie tematyczne:

 

 

atrakcje turystyczne Tyrolu opisy miejsc wartych odwiedzenia w formie subiektywnych przewodników. Trzymam się zasady, że piszę tylko o miejscach w których osobiście byłam i sprawdziłam co oferują.  Ocena danego miejsca jest moją subiektywną opinią i nie zawsze musi się pokrywać z tym co piszą przewodniki, serwisy informacyjne o Austrii  lub inni blogerzy.  Jeżeli planujesz urlop w Austrii, zajrzyj również do kategorii wskazówki praktyczne.

Jeżeli wybierasz się do Tyrolu po raz pierwszy, to polecam w szczególności lekturę tych wpisów:

 

 

austriacka mentalność i styl życia wpisy dla tych, którzy  chcieliby bliżej poznać  jak wygląda życie w Alpach i Tyrolu: życie codzienne, praca, mentalność Austriaków, kuchnia, język.  Dział ten obejmuje również wpisy na temat tradycji i kultury, gdyż to one w dużej mierze składają się na lifestyle Tyrolczyków.  Jako że Tyrol jest częścią Austrii, piszę też o Austrii i Austriakach, oraz o postaciach i produktach które miały wpływ na kulturę masową w Austrii.  Jeżeli interesuje Cię taka tematyka, to zacznij od tych tekstów:

 

 

 

 

Mieszkasz / pracujesz w Tyrolu?

Być może zainteresują Cię kategoria tematyczna “emigracja, życie i praca w Austrii“, gdzie gromadzę wpisy o różnych (mniej i bardziej praktycznych) aspektach życia i pracy w Austrii.  Zapraszam Cię również do Grupy Facebookowej “Polacy w Tyrolu”  o charakterze społecznościowo – informacyjnym (życie, praca, turystyka, rozrywka, administracja, ciekawe wydarzenia, transport do Polski itp).   

 

 

 

To jeszcze nie wszystko!

Newsy, piękne zdjęcia, powiadomienia o nowych wpisach na blogu znajdziesz na moich kanałach w socjal mediach:  FanpageInstagram, Twitter  i Pinterest. 

 

 

 

Masz pytania?  Napisz do mnie, na pewno odpowiem!

Przejdź do zakładki “kontakt

 

 

 

Przyjemnego czytania życzy Anna – Polka w Tyrolu

 

 

 

Na koniec chciałabym dodać, że…:

  • Jestem autorką wszystkich zamieszczonych tu tekstów i zdjęć (chyba, że podpis pod zdjęciem wskazuje inaczej) i są one moją własnością. Nie zgadzam się na ich kopiowanie i wykorzystywanie bez mojej wiedzy oraz pisemnej zgody, ani na cytowanie bez podania bezpośredniego odnośnika do bloga.  
  • Teksty odzwierciedlają moje prywatne poglądy.  
  • Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z moją polityką prywatności.