O blogu

 

Cześć !

Drogi Czytelniku – miło mi, że poświęcasz swój cenny czas na czytanie mojego bloga.

Mam na imię Anna i jestem miłośniczką Tyrolu, Alp i Austrii, a także dobrego jedzenia i  języka niemieckiego. Bloga założyłam w roku 2015, kiedy przyjechałam do Tyrolu bardziej “na stałe” niż jako turysta. Chciałabym, aby mój blog  był dla Ciebie źródłem inspiracji i wiedzy o Austrii, Tyrolu i alpejskim życiu.  

 

 

Co Ci da czytanie tego bloga?

Na moim blogu znajdziesz dawkę konkretnych informacji, dzięki którym będziesz mógł świadomie delektować się pobytem w Austrii, kiedy już tam zawitasz. Czytając bloga dowiesz się, jak  w pełni korzystać z uroków zagranicznego urlopu / wyjazdu biznesowego / emigracji.  Znajdziesz tu następujące główne kategorie tematyczne:

lifestyle – wpisy o tym jak wygląda życie w Alpach i Tyrolu, oraz co oprócz jazdy na nartach i picia sznapsa warto tutaj robić.  Dział ten obejmuje również wpisy na temat tradycji i kultury, gdyż to one w dużej mierze składają się na lifestyle Tyrolczyków.  Jako że Tyrol jest częścią Austrii, piszę też o Austrii i Austriakach, oraz o postaciach i produktach które miały wpływ na kulturę masową w Austrii;

kuchnia – jest dla mnie nieodzowną częścią poznawania Alp. Znajdziesz tu wpisy o przysmakach lokalnych (tyrolskich, alpejskich) oraz tych popularnych w całej Austrii. Wszystkie przedstawione dania / napoje  miałam okazję degustować a także częściowo uczestniczyć w procesie ich produkcji;

gdzie jechać – trzymam się zasady, że piszę tylko o miejscach w których osobiście byłam i sprawdziłam co oferują. Pamiętaj, że ocena danego miejsca jest moją subiektywną opinią i nie zawsze musi się pokrywać z tym co piszą przewodniki, serwisy informacyjne o Austrii  lub inni blogerzy. 

 

 

 

Planujesz przyjazd do Austrii?

Specjalnie dla Ciebie stworzyłam dział “podróżnicze ABC“.  Zebrałam tu praktyczne rady i wskazówki które ułatwią Ci organizację podróży i wypoczynek w kraju Mozarta. Jako że sama sporo podróżuję, wiem z jakimi problemami najczęściej borykają się turyści. Mam nadzieję że dzięki moim poradom uda Ci się lepiej zaplanować wyjazd i uniknąć niepotrzebnych wydatków.

 

 

 

Mieszkasz / pracujesz w Tyrolu?

Być może zainteresują Cię kategorie tematyczne “emigracja” i “język“.  Zapraszam Cię również do Grupy Facebookowej “Polacy w Tyrolu”  o charakterze społecznościowo – informacyjnym (życie, praca, turystyka, rozrywka, administracja, ciekawe wydarzenia, transport do Polski itp).   

 

 

 

Przyjemnego czytania życzy Anna – Polka w Tyrolu

 

 

 

Archiwum wpisów

 

2018201720162015