Najlepsze restauracje widokowe w Innsbrucku

Najlepsze restauracje widokowe w Innsbrucku

Restauracje panoramiczne to rarytas dla miłośników pięknych widoków. A w położonym w sercu Alp Innsbrucku jest ich kilka do wyboru. Poznaj trzy najlepsze, wyjątkowe i najbardziej klimatyczne lokale z widokiem!

 

 

Filiżanka kawy z widokiem na Alpy?  W stolicy Tyrolu to możliwe i w dodatku wcale nie musisz wyjeżdżać kolejką górską na stok!  W Innsbrucku działa kilka restauracji / kawiarni / barów, które oferują możliwość rozkoszowania się panoramą miasta. Poniżej przedstawiam trzy z nich, które najbardziej przypadły mi do gustu. Wszystkie cechują się nowoczesną architekturą i bardzo atrakcyjną lokalizacją, oraz są bardzo mocnym kontrastem architektonicznym dla tradycyjnych tyrolskich lokali.

 

 

Cafe – Weinbar – Lounge  360° (360 Grad) 

Adres:  ul. Maria Theresienstraße 18 / 7 piętro (wejście przez galerię handlową Rathaus Galerien), www.360-grad.at .

360 grad innsbruck

Kawiarnia ma formę rotundy. Wrażenie robią w szczególności przeszklone ściany zewnętrzne. Z zewnątrz kawiarnia otoczona jest balkonem, przez co przy dobrej pogodzie trudno jest usiedzieć w środku 🙂  Sama wolę podczas picia kawy trochę się poopalać, a to miejsce idealnie się do tego nadaje.  Btw,  filiżanka cappuccino kosztuje tam 3,90 Euro – jest to więcej niż w zwykłej kawiarni, ale przynajmniej raz warto!

360 grad innsbruck

360 grad innsbruck

360 grad innsbruck

Z kawiarni możemy podziwiać miasto oraz tzw. Nordkette – pasmo górskie górujące nad Innsbruckiem, będące jednym z symboli tego miasta.

Bezpośrednio z kawiarni można wejść na osobną platformę widokową. Warto po wypiciu kawy pokonać jeszcze kilka schodów i rzucić okiem na miasto z jeszcze wyższego poziomu.

 

 

 

 

Adlers Bar

Adres:  ul. Bruneckerstraße 1/ 12 piętro (wejście przez Hotel Adlers ), www.adlers-innsbruck.com.

adlers innsbruck

Bar, restauracja i taras znajdują się w budynku Hotelu Adlers. Hotel jest usytuowany w centrum miasta i bardzo łatwo do niego trafić: od dworca kolejowego należy iść w prawo; wystarczy przejść około 200 m.

adlers innsbruck

Z tarasu rozciąga się widok na wzgórze Bergisel i skocznię narciarską. Natomiast sam lokal posiada oczywiście przeszklone ściany zewnętrzne, przez które można podziwiać starówkę Innsbrucka i Nordkette.

adlers hotel innsbruck

Bar ma nowoczesne wnętrza. Wadą są dość wysokie ceny.  Jednak na kawę czy drinka można sobie spokojnie pozwolić. Drinki są ładnie podane a porcje duże 🙂

 

 

 

Sky Restaurant

Adres:  ul. Bergiselweg 3 (wejście przez szyb skoczni narciarskiej), www.bergisel.info

skocznia bergisel restaurant sky

Restauracja zlokalizowana jest w nowoczesnej kopule skoczni narciarskiej Bergisel. Skocznia położona jest poza centrum Innsbrucka, na wzgórzu Bergisel, piechotą około 20 minut marszu od centrum.  Jest to najwyżej położona restauracja w Innsbrucku, dlatego też widoki są najlepsze.  Niestety aby skorzystać z restauracji, należy wykupić bilet wstępu na cały obiekt (koszt 9 Euro dla osoby dorosłej). Jednak ja zdecydowanie polecam taką wycieczkę, więcej na temat samej skoczni i tego co można tam robić piszę tutaj.

bergisel restaurant sky

Na dachu obiektu znajduje się taras widokowy.  Dodatkową atrakcją może być trening skoczków narciarskich, treningi odbywają się dość często więc jest duże prawdopodobieństwo że na takowy trafisz. 

bergisel restaurant sky

Widok z platformy widokowej skoczni Bergisel na Innsbruck i Nordkette.

 

 

 

Szczypta nowoczesności

Restauracje widokowe mają całkiem odmienny klimat od tradycyjnych tyrolskich lokali, w których dominuje drewno i przytulna, tradycyjna aranżacja wnętrz.  Na mnie największe wrażenie robią ściany z przeźroczystych szklanych tafli, dzięki którym mamy efekt maksymalnego kontaktu z otaczającą nas przestrzenią. I choć w Tyrolu to właśnie tradycja kształtuje charakter regionu i ma największy wpływ na lifestyle Tyrolczyków, warto poznać też tę drugą, nowoczesną stronę Alp. 

 

.