Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Czy można być miłośnikiem języka niemieckiego? Ja nim jestem! Uważam, że to bardzo uporządkowany język, z łatwą gramatyką. Lubię mieć z nim stały kontakt, dlatego chętnie zaglądam na blogi o języku niemieckim. Poznaj najlepsze blogi językowe do nauki niemieckiego!

 

 

Blogi językowe są znakomitymi pomocami naukowymi, niezależnie od tego na jakim poziomie władasz językiem obcym. Osoby prowadzące takie blogi zazwyczaj w sposób bardzo przystępny tłumaczą różne zagadnienia językowe, co może być cenne dla osób uczących się języka w szkole, w domu, na kursie itp. Z kolei osoby władające niemieckim na poziomie “komunikatywnym” mają okazję wzbogacać słownictwo i być na bieżąco z neologizmami i językiem potocznym, bo jak wiadomo każdy język “żyje”.

Poniżej moja subiektywna lista blogów, na które warto zajrzeć. Wybrałam te, które najbardziej mi się podobają i które są wg mnie najciekawsze jeżeli chodzi o treść i formę.  

 

 

 

Blogi kulturowo – językowe.

Prowadzą je germaniści, którzy dodatkowo wzbogacają blogi mnóstwem ciekawostek z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych oraz przydatnymi materiałami i multimediami. 

 

 

Blog o języku niemieckim – blog.tyczkowski.com

deutsch-tyczkowski

 

 

 

Niemiecka Sofa – niemieckasofa.pl

niemiecka sofa

 

 

 

Językowy precel – jezykowyprecel.pl

językowy precel

 

 

 

Blogi typowo językowe.

Prowadzący bloga koncentrują się stricte na nauce języka, tłumaczą zagadnienia gramatyczne, proponują ćwiczenia i inne materiały pomocnicze do nauki języka.

 

Arkadiusz Gerlic – gerlic.pl

arkadiusz gerlic

 

Niemiecki dla początkujących – niemieckidlapoczatkujacych.blogspot.co.at

niemiecki-dla-poczatkujacych

 

 

 

 

 

Tłumacze internetowe.

Osobom uczącym się języka niemieckiego polecam korzystanie z profesjonalnych tłumaczy internetowych. Poniżej te, z których sama korzystam.

 

PONS – słownik internetowy polsko niemiecki (i odwrotnie)

 

Duden – tłumacz niemiecko – niemiecki

 

 

Szkoda, że 20 lat temu było takich pomocy naukowych jak obecnie. Mam wrażenie, że człowiek musiał włożyć o wiele więcej wysiłku w naukę języka obcego, niż dziś.  W kolejnym poście z cyklu “język” opiszę, jakie triki stosowałam aby nauczyć się niemieckiego, w czasach kiedy nie było jeszcze internetu!

.

Miłośniczka Alp, Austrii, Tyrolu i języka niemieckiego. Autorka bloga "Polka w Tyrolu". Z zawodu menedżer, przez szereg lat zajmowała się projektami wspomagającymi lokalny rozwój. Lubi lata 90-te i dobre jedzenie.


 • Dziękuję za polecenie mojego bloga 🙂

  • Ania

   Cała przyjemność po mojej stronie!

 • Aniu, bardzo mi miło znaleźć się w tym gronie! Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Ania | Blog “Polka w Tyrolu”

   Hej Olu, to mnie jest miło zaglądać na Twojego bloga! Pozdrawiam również!