Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Czy można być miłośnikiem języka niemieckiego?  Ja nim jestem!  Uważam, że to bardzo uporządkowany język, z łatwą gramatyką.  Lubię mieć z nim stały kontakt, dlatego chętnie zaglądam na blogi o języku niemieckim.  Poznaj najlepsze blogi językowe do nauki niemieckiego (i inne lubiane przeze mnie miejsca w sieci)!

 

 

Czytaj również:  Język niemiecki na Instagramie. Kogo obserwuję? [polscy twórcy]

 

 

 

 

Blogi językowe są znakomitymi pomocami naukowymi, niezależnie od tego na jakim poziomie władasz językiem obcym. Osoby prowadzące takie blogi zazwyczaj w sposób bardzo przystępny tłumaczą różne zagadnienia językowe, co może być cenne dla osób uczących się języka w szkole, w domu, na kursie itp. Z kolei osoby władające niemieckim na poziomie „komunikatywnym” mają okazję wzbogacać słownictwo i być na bieżąco z neologizmami i językiem potocznym, bo jak wiadomo każdy język „żyje”.

Poniżej moja subiektywna lista blogów, na które warto zajrzeć. Wybrałam te, które najbardziej mi się podobają i które są wg mnie najciekawsze jeżeli chodzi o treść i formę.  

 

 

 

 

 

Blogi kulturowo – językowe.

Prowadzą je germaniści, którzy dodatkowo wzbogacają blogi mnóstwem ciekawostek z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych oraz przydatnymi materiałami i multimediami. 

 

 

 

Niemiecka Sofa – język niemiecki w krajach DACH

Aleksandra – germanistka, tłumaczka, language lover – jest jedną z ciekawszych blogerek kulturowo – językowych, a jej blog jest jednym z najprężniej rozwijających się tego typu miejsc w sieci w ostatnich latach. Blog koncentruje się na nauce języka niemieckiego, ale prezentuje też tematykę z innych dziedzin  wprowadzając niemiecki przy okazji.  Co ciekawe, obszarem zainteresowania Oli są wszystkie kraje DACH, a nie tylko Niemcy… i tak jest moim zdaniem najlepiej!

niemiecka sofa

 

 

 

 

 

Niemiecki w praktyce – blog  tworzony przez byłą emigrantkę

Autorką bloga jest dr Anna Jędrzejczyk, aktualnie wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, a w przeszłości emigrantka w Niemczech.  Blog jest więc prowadzony przez praktyka. To ogromnie ważne, bo autorka często odwołuje się do niemeickich realiów i uważa, że da się nauczyć  języka obcego nie poznając kultury danego kraju. Autorka wie z własnego doświadczenia które słowa i zwroty pomogą Wam najbardziej na początku  nauki języka.  Jakiś czas temu miałam okazję pisać recenzję jednego z kursów dr Anny Jędrzejczyk.

najlepsze blogi językowe

 

 

 

 

 

 

Madame Polyglot – same konkrety, samo mięso!

Sandra studiowała w Niemczech, zna biegle kilka języków obcych, jest trenerką języków online.  Na  blogu znajdziecie materiały dotyczące kilku języków, w tym niemieckiego.  Materiały są jednak bardzo dobrej jakości.  Polecam równiez kanał YouTube Sandry.

blogi o języku niemieckim

 

 

 

 

 

Językowy precel – jezykowyprecel.pl

Autorką bloga jest Diana – germanistka, która prowadzi e-szkołę językową i oferuje kursy dla emigrantek chcących nauczyć się niemieckiego. Blog to nie tylko materiały do poczytania, ale też webinary i kursy online, częściowo bezpłatne.  Do tego mnóstwo materiałów video dla osób ciekawych świata i chcących poznać kulturę i zwyczaje niemieckiego obszaru językowego.

językowy precel

 

 

 

 

 

Blog o języku niemieckim – miejsce w sieci z potężną społecznością

Nie można pominąć tego bloga w  zestawieniu.  Prowadzi go Łukasz – lektor języka niemieckiego, pozytywnie zakręcony pasjonat nauczania i wykorzystania nowych technologii w edukacji.  W mojej ocenie blog jest ciut mniej na luzie niż popularne obecnie miejsca językowe w sieci i koncentruje się bardziej na języku niż na jego otoczce, ale to bardzo mi się podoba 🙂   I chyba nie tylko mnie, gdyż blog śledzi mnóstwo osób!

deutsch-tyczkowski

 

 

 

 

AKI Arkadiusz Gerlic – gerlic.pl

Prowadzący bloga to nauczyciel, który koncentruje się stricte na nauce języka, tłumaczy zagadnienia gramatyczne, proponuje ćwiczenia i inne materiały pomocnicze do nauki języka.

arkadiusz gerlic

 

 

 

 

 

 

Super, że są takie miejsca w sieci!

Szkoda, że 20 lat temu było takich pomocy naukowych jak obecnie. Mam wrażenie, że człowiek musiał włożyć o wiele więcej wysiłku w naukę języka obcego, niż dziś!

 

 

 

 

 

A teraz bardzo dobra wiadomość!

Jeżeli ktoś z moich czytelników chciałby kupić kurs języka niemieckiego dla początkujących, otrzymuje 15% zniżki.

Wystarczy wejść przez ten link i w koszyku zakupowym wpisać kod „anna

 

 

 

 

To jeszcze nie wszystko!

Newsy, piękne zdjęcia, powiadomienia o nowych wpisach na blogu znajdziesz na moich kanałach w socjal mediach:  FanpageInstagram, Twitter   i Pinterest