Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Jak się uczyć niemieckiego: najlepsze blogi językowe.

Czy można być miłośnikiem języka niemieckiego? Ja nim jestem! Uważam, że to bardzo uporządkowany język, z łatwą gramatyką. Lubię mieć z nim stały kontakt, dlatego chętnie zaglądam na blogi o języku niemieckim. Poznaj najlepsze blogi językowe do nauki niemieckiego!

 

 

Blogi językowe są znakomitymi pomocami naukowymi, niezależnie od tego na jakim poziomie władasz językiem obcym. Osoby prowadzące takie blogi zazwyczaj w sposób bardzo przystępny tłumaczą różne zagadnienia językowe, co może być cenne dla osób uczących się języka w szkole, w domu, na kursie itp. Z kolei osoby władające niemieckim na poziomie “komunikatywnym” mają okazję wzbogacać słownictwo i być na bieżąco z neologizmami i językiem potocznym, bo jak wiadomo każdy język “żyje”.

Poniżej moja subiektywna lista blogów, na które warto zajrzeć. Wybrałam te, które najbardziej mi się podobają i które są wg mnie najciekawsze jeżeli chodzi o treść i formę.  

 

 

 

Blogi kulturowo – językowe.

Prowadzą je germaniści, którzy dodatkowo wzbogacają blogi mnóstwem ciekawostek z zakresu kultury krajów niemieckojęzycznych oraz przydatnymi materiałami i multimediami. 

 

 

Blog o języku niemieckim – blog.tyczkowski.com

Bloga prowadzi Łukasz – lektor języka niemieckiego, pozytywnie zakręcony pasjonat nauczania i wykorzystania nowych technologii w edukacji. Pojawiają się tam też tematy bardziej na luzie, co bardzo mi się podoba 🙂

deutsch-tyczkowski

 

 

Niemiecka Sofa – niemieckasofa.pl

Aleksandra – germanistka, tłumaczka, language lover – jest jedną z ciekawszych blogerek kulturowo – językowych. Blog koncentruje się na nauce języka niemieckiego, ale prezentuje też tematykę z innych dziedzin, wprowadzając niemiecki przy okazji. I tak jest moim zdaniem najlepiej!

niemiecka sofa

 

 

 

 

Językowy precel – jezykowyprecel.pl

Autorką bloga jest Diana – germanistka, która prowadzi e-szkołę językową i oferuje kursy dla emigrantek chcących nauczyć się niemieckiego. Blog to nie tylko materiały do poczytania, ale też webinary i kursy online, częściowo bezpłatne. Do tego mnóstwo materiałów video dla osób ciekawych świata i chcących poznać kulturę i zwyczaje niemieckiego obszaru językowego.

językowy precel

 

 

 

 

Blogi typowo językowe.

Prowadzący bloga koncentrują się stricte na nauce języka, tłumaczą zagadnienia gramatyczne, proponują ćwiczenia i inne materiały pomocnicze do nauki języka.

 

Arkadiusz Gerlic – gerlic.pl

arkadiusz gerlic

 

 

 

Niemiecki dla początkujących – niemieckidlapoczatkujacych.blogspot.co.at

niemiecki-dla-poczatkujacych

 

 

 

 

 

Super, że są takie blogi !

Szkoda, że 20 lat temu było takich pomocy naukowych jak obecnie. Mam wrażenie, że człowiek musiał włożyć o wiele więcej wysiłku w naukę języka obcego, niż dziś.   Kiedyś opiszę, jakie triki stosowałam aby nauczyć się niemieckiego, w czasach kiedy nie było jeszcze internetu!